Decompilatory

Chociaż Resharper ma opcję decompilacji (z której korzystam na co dzień) to warto wiedzieć, że są też inne toole, lepsze w speceficznych warunkach. Nie wymagają one dodawania interesujcej nas biblioteki do projektu.

ILSpy

To narzędzie lekkie (przynajmniej lżejsze od następnego). Pozwala w prosty sposób sprawdzić jakie referencje ma interesująca nas biblioteka (pozwala też oglądać kod C# wewnątrz niej). Przydaje się w tych sytuacjach gdy nie wiem co się dzieje, a może chodzić o nieporządek w referencjach lub brakujące bibliotek lub cokolwiek.

ILSpy
ILSpy

ILSpy a następnie „Download Binaries”. Nie wymaga instalcji, wystarczy rozpakować. Przyda się więc w sytuacjach gdy szukamy buga na serwerze na którym nie środowiska developerskiego z R#.

dotPeek

Produkowany przez JetBrains. Na pierwszy rzut oka podobna funkcjonalność. Wiele skrótów do nawigowania po kodzie jest takie jak w Resharperze.

dotPeek
dotPeek

Strona domowa dotPeek z dobrym wideo tutorialem

Obydwa narzędzia maj opcję otwierania bibliotek z GAC.

3 Comments on “Decompilatory

    • Dzięki, zawsze lepiej mieć wybór.

      Może ktoś ma jakieś konkretne ograniczenia niektórych z nich, na których się kiedyś przejechał?

    • JustDecompile wymiata resztę: darmowy, dobrze działająca nawigacja i wyszukiwanie po kodzie oraz możliwość zainstalowania dwóch najważniejszych pluginów: Reflexila i De4Dota. W większości przypadków nic więcej do szczęścia nie trzeba.