Global Day of Coderetreat 2013

Jak co roku w grudniu na całym świecie o tej samej porze odbędzie się Code Retreat. W tym roku w Polsce odbędzie się w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Warszawie, Bielsku i Gdańsku. Miasta w Polsce. Są to miasta na dziś dzień, można się jeszcze zgłosić – wymagania są bardzo proste. To nie są trudne rzeczy.

Będzie to już mój trzeci z kolei Code Retreat w Krakowie – nigdy nie będę miał dość :). Trzeba zarejestrować się na meetupie. Nie wiem jak będzie w tym roku, ale miejsca kończą się dosyć szybko.

coderetreat logo

O Code Retreat

Jest to całodniowe wydarzenie (sobota 14 grudnia). Podzielone na 45-cio minutowe sesje. W każdej sesji zmieniamy partnera i uczymy się pair-programming. Uczymy się pisać testy jednostkowe. Uczymy się podejścia TDD (Test Driven Development). Kasujemy kod po każdej sesji. Feedback, dyskusja, dołożenie ciekawych ograniczeń na kolejne zadanie między każdą sesją. W każdej sesji rozwiązujemy od nowa ten sam prosty problem, żadne wcześniejsze przygotowanie nie jest konieczne. Ćwiczymy podstawy.

Korzyści

Co może nam dać taki dzień zabawy? Może w pracy masz kilkuosobowy team (taki Scrum) siedzicie sobie w boxach rozmawiacie o tej pracy (przynajmniej na standupach) czasem pewnie coś z kimś zakodujesz. Są to jednak ciągle ci sami ludzie. Na Code Retreat pokodujesz z ok. sześcioma zupełnie nowymi developerami – developerami, którym się CHCE. Jest to znakomity sposób na poszerzenie horyzontów, poznanie nowych ludzi z branży a może nawet znalezienie nowej pracy.

Niestety u mnie nie piszą testów 😦

Co roku mam deja vu odnośnie następującej sytuacji. Ktoś zaczyna się skarżyć podczas retrospekcji:
– bardzo fajne to TDD. czytałem już o tym, ale u mnie nie mogę testów pisać.
– a w czym piszecie?
– w tym a tym.
– (już inna osoba) a to przyjdź do nas na rozmowę 😀

Można? Można.

Minimum przygotowania

Jest jedna rzecz którą „przydałoby się” przygotować. Środowisko w którym można pisać kod wraz z testami oraz ich uruchamianiem dla języków, którymi chcesz się pobawić. Możesz liczyć na innych, ale prościej się sparować gdy masz lapka.

Code Retreat jest technology agnostic, więc możesz programować w dowolnym języku, w którym ktoś zgodzi się z tobą programować.

Update

Miejsca w Krakowie rozeszły się w gdzieś około 1,5 godziny.

One Comment on “Global Day of Coderetreat 2013

  1. Pingback: Podsumowanie Krakowskiego Code Retreat 2013. | Show me the code