Można: Beacon od Estimote

W Krakowie jest firma Estimote o której już jest bardzo głośno. Ich strona treściwie wyjaśnia co robią. Wrzucam też krótki film:

Wygrali na TechCrunch oraz byli w najbardziej prestiżowym inkubatorze na świecie – Y Combinator z Doliny Krzemowej (Dropbox kilka razy do nich aplikował zanim się dostał, a wszyscy wiemy gdzie teraz jest Dropbox). Tam spotyka się ludzi, którzy są gotowi wyłożyć miliony bo widzą, że firma ma potencjał na zarabianie miliardów.

Dłuższy wywiad z Jabukem Krzychem (Estimote CEO):

Dlaczego o tym piszę? Cieszmy się i pomagajmy

Wielu ludzi cieszy to że Ci ludzie są z Krakowa/Polski. Cały core myśli inżynierskiej, designerskiej, wykonanie itp jest właśnie tutaj. Beacony (te małe urządzenia) są również produkowane w Krakowie. Można na żywo posłuchać właścicieli, ja o tym wszystkim dowiedziałem się będąć na spotkaniu Hive53 – Kraków Startup Community.

To naprawdę jest coś fajnego i to już działa 🙂 Jako Making Waves zrobiliśmy demo dla jednej z największych firm w Norwegii i feedback był: „Ta magia, którą znamy z Harrego Pottera jest tutaj i sprawiliście że to działa. Amazing”.

A co Ty Developer możesz z tym zrobić? Może jeszcze o tym nie wiesz, ale w Twojej firmie (biznesie który Twój pracodawca obsługuje) coś takiego sprzeda się bardzo dobrze. Budowane są API na różne platformy. Może warto być tym jednym z pierwszych oferujących takie usługi.