AGHacks – 200 osób na krakowskim hackatonie

Relacja na żywo z największego w Polsce Hackatonu – AGHacks. Na AGH właśnie odbywa się 48 godzinny maraton programistyczny. Można przyjść z zespołem, można też przyjść samemu i na miejscu poszukać sobie zespołu. Nie udało mi się znaleźć nikogo w typowo moich technologiach. I super wyszło bo wreszcie miałem okazję poznać Ruby‚iego i to od razu na głęboką wodę. Nie robimy żadnego rocket science – prosta aplikacja (pewnie jakich wiele), która pozwoli się znaleźć ludziom przed hackatonem pod względem technologi i opisów projektów, w których chcieliby się bawić.

Hackaton to wydarzenie, na którym jedyne co Cię ogranicza to Twoja kreatywność.
Na hackathonie programiści i graficy łączą swoje siły, aby stworzyć coś niesamowitego. To nieustanna zabawa, praca nad własnymi szalonymi pomysłami z dużą ilością pizzy, kawy i minimalnej dawki snu.

Darmowa godzina

Mamy to ogromne szczęście, że teraz przypada bezsensowny w dzisiejszych czasach wynalazek jakim jest zmiana czasu. Dzięki temu możemy nieco lepiej zastanowić się nad architekturą naszych rozwiązań, jako że mamy darmową godzinę kodzenia całkowicie gratis 🙂 A ja sobie w tym czasie coś napisze.

Czas na sen

Część osób wróci na kilka godzin (ale nie dłużej) na drzemkę do mieszkania. Ale to mniejszość, większość ostro koduje, dyskutuje. Oczywiście jest kilka materaców można przyjść ze śpiworem, więc krótka drzemka jest wskazana.

Krótka relacja

Taka relacja na żywo w środku nocy. Obraz bardzo trzęsie, ale o tej porze (dzień drugi) zmęczenie daje się we znaki, a takiej ilości energetyków nie wypiłem przez ostatnie dwa lata.