Literówki w kodzie, komentarzu i na głównej

Mam już taki wzrok, że widzę literówki i nie przepuszczam im. Po prostu taki już jestem, tak mój mózg pracuje. Oczywiście nie toczę wojen w zespołach o to. Są już automatyczne narzędzia które to wychwytują (dodatek ReSpeller do ReSharpera), a resztę sobie poprawię sam, to sama przyjemność.

Można więc myśleć, że to aż tak się nie zwraca bo w sumie kod się uruchomi niezależnie od tego czy klasa się będzie nazywać ArticleTpeConwerter czy ArticleTypeConverter. I że ten porządek, pomoże generalnie projektowi, ale przejdzie to na pewno niezauważone.

Ale, ale

Właśnie zdałem sobie sprawę, że te wszystkie niechluje, które się niczym nie przejmują (i walą literówki i nawet nie chce im się poprawiać po sobie) robią to samo z tekstami, które idą do klienta.

Inspiracja (można przeczekać minutę o CV, później jest o pracy):

2 Comments on “Literówki w kodzie, komentarzu i na głównej

  1. A najbardziej chyba drażnią własne literówki kiedy się je dostrzeże dopiero po wypchnięciu na repozytorium 😛
    Tak z ciekawości i w temacie, masz jakiś patent na autokorektę artykułów pisanych na bloga? Wiem że niektórzy piszą w Wordzie i potem przyklejają, ale blogi techniczne wygodniej jest pisać w html-u, w jakimś narzędziu z kolorowaniem składni… tylko nie widziałem nigdy w żadnym notatniku sprawdzania pisowni dla języka polskiego.

    Zakolejkowałem sobie ReSpeller do sprawdzenia. Jeśli nie przymuli ReSharpera jeszcze bardziej to może być użyteczna wtyczka 🙂