Codzienna prasówka – The Morning Brew

Chciałbym dziś napisać o jednej z metod poszerzania wiedzy.

Od zawsze nazywało się to dla mnie The Morning Brew. Jak sam autor pisze:

The Morning Brew
is a daily .NET software development link blog published by Chris Alcock a software developer from the north west of England.

Chris ma w tym doświadczenie, to już #2468 odcinek, pierwszy był 10 lat temu!

the-morning-brew-logo

Zawartość

Można się spodziewać kilkunastu lub dwudziestukilku linków do artykułów, które warto przeczytać a pojawiły się poprzedniego dnia (lub od ostatniej publikacji The Morning Brew, nowe wpisy ukazują się tylko w dni pracujące). Wybierane są tak zwane perełki. Dzięki temu nie zaglądam już do innych zagranicznych agregatorów technologicznych.

Czego tam szukam?

Nie warto czytać wszystkiego, przebiegam po tytułach i opisach. Już po sekundzie wiem co mnie interesuje. Dziennie klikam kilka linków. Więcej nie warto bo tematy są tam bardzo szerokie. Mają wspólny mianownik i jest nim .NET, ale trzeba być realistą, czytam o tych rzeczach, które przydadzą mi się w codziennej pracy.

Inny przykład to wpisy np Ayende. Jego blog sam w sobie w całości powinien być „must read”, jeśli jednak nie mamy aż tyle czasu to The Morning Brew wybierze dla nas te najciekawsze.

Gdy na co dzień pracowałem z Front Endem, czytałem o nowinkach z tego świata (dużo o TypeScript). Teraz pracuję w oderwaniu od UI (silnik obliczeniowy), więc nie klikam w nic związanego z TypeScriptem, a za to poznaję tematy .NET Standard/Core. Gdy projekt się zmieni na FE to znowu TypeScript dostąpi łask. Nie warto czytać na zapas. Samo pobieganie po tytułach daje mi ogólny obraz tego co się dzieje w świecie .NET.

Całkiem przyjemny obowiązek

Uważam, że taka codzienna prasówka, powinna być obowiązkowa dla każdego Architekta/Tech Leada. Przynajmniej jedna osoba w zespole powinna być na bierząco. Takie przejście po tematach bardzo dobrze sprawdza się na komórce/tablecie podczas podróży z pracy/do pracy, podczas posiłku, lub wieczorem gdy nie chcemy odpalać kompa, ale jednak coś by się poczytało.

Polecam każdemu tydzień z The Moring Brew i wyrobienie sobie własnej opinii czy Ci to pomaga oraz wyrobienie własnego sposobu ile i czego czytać.

5 Comments on “Codzienna prasówka – The Morning Brew

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl

  2. Dzięki! własnie tego szukałem od jakiegoś czasu, co prawda są aplikacje typu feedly ale według mnie link podany przez Ciebie jest super 🙂 Do porannej kawy akurat.

  3. Zapomniałem dodać, ustawione jako jedna ze stron uruchamianych po starcie przeglądarki, jeszcze raz dzieki za info 🙂